Karty kredytowe to bardzo pożyteczne i łatwe w użyciu narzędzia finansowe, z których należy jednak korzystać z dużą rozwagą. Wydaje się szybko - dużo gorzej ze spłatą. Piękny skórzany portfel z talią kart kredytowych, zwłaszcza renomowanych banków, bardzo ładnie się prezentuje, ale może stać się ciężarem.
Tak nprawdę, każde poważniejsze użycie karty powinno być poprzedzone konkretnym i realistycznym planem oddania zaciągniętego długu.
Promocje i bonusy oferowane przy plikowaniu o kartę kredytową to bardzo miły dodatek, ale tak naprawdę mało znaczący dla budżetu domowego. To, na co powinniśmy zwracać uwagę, to stopa oprocentowania i to ta rzeczywista (RRSO).

I mówimy to wszystko, mimo, że obok oferujemy wybrane karty rzetelnych instytucji finansowych. A proponujemy je dlatego, że dla tych, którzy umieją racjonalnie z nich korzystać, "kredytówki" mogą być bardzo pomocne. Tak w celu zaciągnięcie umiarkowanie oprocentowanych pożyczek, jak i - uwaga! - dla zabezpieczenia naszych zakupów. Dzięki kartom kredytowym możemy bowiem często odzyskać pieniądze za wadliwy lub nie dostarczony towar albo usługę.

To tzw. chargeback, czyli obciążenie zwrotne. Zamiast nas, to wystawca karty kontaktuje się ze sprzedawcą, oczywiście wpierw oceniając, czy taki zwrot powinien nastąpić. Jeżeli oceni, że racja jest po naszej stronie - zwraca pieniądze.

Karta, to wreszcie wygoda i brak konieczności noszenia dużej gotówki w portfelu. Zagubienie lub kradzież - odpukać - nie musi się wobec tego wiązać z utratą środków finansowych (jeżeli szybko zawiadomimy o problemie bank).

Co do bonusów zaś... bywają bardzo miłe. To np. dzięki karcie American Express mogłem zakupić bilety na koncert Rolling Stones ze specjalnej puli, tylko dla klientów Amexu!

 - karta zbliżeniowa MasterCard z limitem do 6000 zł 

 - brak opłat za wypłatę gotówki z bankomatów 

 - darmowy smsy powiadomiające przy każdej transakcji 

 - złożenie wniosku poprzez formularz online

- akceptacja nawet przy niekorzystnej historii kredytowej

 Wnioskuj o kartę

Credit Agricole karta kredytowa

Karta Silver w promocji: nawet 300 zł za zakupy w internecie, Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla karty Silver wynosi 13,16%

                                                                                                              Wniosek

Karta kredytowa Axi Card

Axi Card to alternatywa dla pożyczki, z limitem do 3500 zł. Wniosek można złożyć w pełni online, a kartę otrzymać nawet następnego dnia po pozytywnej decyzji o przyznaniu limitu. Dodatkowo brak jest opłat za wypłatę gotówki z bankomatów!

                                                                                                              Wniosek

Karta Kredytowa Citi Simplicity z programem rabatowym Citi Specials

Karta kredytowa z rabatami do 20% na zakupy online: 0 zł za wydanie i użytkowanie karty, jeśli klient dokona transakcji o wartości min. 1000 zł miesięcznie, komfortowe raty online dla zakupów powyżej 100 zł, RRSO 9,59% dla przykładu reprezentatywnego.

                                                                                                               Wniosek

Karta Kredytowa Citibank-BP Motokarta

Karta kredytowa Citibank-BP: 0 zł za wydanie i obsługę karty głównej, Rabaty do 50% w Programie Citi Specials, Nawet 240 zł w ciągu roku w ramach oferty specjalne.

                                                                                                              Wniosek

Karta kredytowa z bonem 200 zł do Carrefour!

Z kartą kredytową BNP Paribas można zyskać do 200 złotych w postaci e-Bonu na zakupy Carrefour! Dodatkowo dzięki programowi lojalnościowemu mamBONUS klient ma szansę na otrzymanie ciekawych rabatów. Szczegóły w Regulaminie promocji. Klienci mają czas na wysyłanie wniosków do 28.02.2021 r.

                                                                                                                Wniosek

Karta kredytowa z rabatami do 1200zł!

Karta Citi Handlowy to: rabaty do 50% u ponad 300 partnerów, nagrody za punkty i niespodzianki, nieskończone korzyści z jedną kartą kredytową, RRSO 9,59% dla przykładu reprezentatywnego.

                                                                                                                  Wniosek

TurboKARTA - „Zakupy z premią”

VISA od Santander Consumer Banku dostępna bez wychodzenia z domu to świetna karta dla kierowców. Zapewnia stały dostęp do pieniędzy, szybkie i wygodne płatności zbliżeniowe, możliwość spłaty w ratach, a dla zmotoryzowanych: tańsze zakupy i paliwo nawet do 30 zł co miesiąc oraz bezpieczne podróże z bezpłatnym pakietem car assistance. W promocji „Zakupy z premią” aż 5% zwrotu w samodzielnych myjniach samochodowych, 3% zwrotu w lokalach gastronomicznych oraz 1% zwrotu za paliwo i inne zakupy na stacjach paliw.
Wartość RRSO) wynosi 10,00%.

                                                                                                                  Wniosek

© Copyright YesFinanse