To też pożyczka

Przyjęło się potocznie nazywać "kredytem" pożyczkę pozyskiwaną z banku, a nie używać tego terminu dla innych, bardziej dostępnych instrumentów finansowych, typu "chwilówki", a nawet zwykłę szybkie kredyty, czy inne oferty pozabankowe. Pozostańmy przy tym nazewnictwie, choć w istocie, kredyt to też pożyczka.
Niemniej, te bankowe są instrumentem pewniejszym, tańszym i zapewnianym przez instytucję o dużym doświadczeniu, a nawet stopniu zaufania społecznego.

Zauważmy też, że istnieją na rynku kredyty bankowe, które nie są uzależnione od niektórych, dawniej zawsze wymaganych warunków, czy zabezpieczeń - co pokazę wam zamieszczona obok porównywarka kredytów gotówkowych.

Jak widać, stopy oprocentowania potrafią się też bardzo różnić, ale błędem byłoby zwracanie uwagii tylko na tę cechę kredytu - jakby nie przemawiała do wyobraźni.
Istotna (choć nie jedyna) jest w tym wypadku wielkość RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. I od tego elementu zaczynamy tutaj porównanie kredytów bankowych.

Wskaźnik ten obejmuje nie tylko oprocentowanie kredytu, ale również inne opłaty, m.in.: prowizję za jego udzielenie, ubezpieczenie, dodatkowe koszty usług.  Uwzględnia on nawet wartość pieniądza w czasie, która przecież jest zmienna, oraz okres spłaty.
Według obecnych regulacji prawnych, banki muszą ujawniać klientom RRSO (istnieją też symulatory internetowe), chociaż w reklamach mogą wysuwać na plan pierwszy np. niskie procenty.  
Są jednak wciąż opłaty nie ujęte w RRSO, jak np. koszt utrzymania konta bankowego czy karty kredytowej dołączanej do kredytu. Do tego trzeba pamiętać, że ów współczynnik działa tylko jeżeli spłacamy kredyt terminowo. 

Oni ci coś znajdą! - oferta dla osób fizycznych. Konsultanci Bankier.pl zadzwonią do ciebie i wyszukają korzystną ofertę bankową lub pozabankową.      Wypełnij zgłoszenie

z banku, a też szybko

oferta santandera

Kredyty bankowe kojarzą się często z dłuższym procesem aplikacyjnym. I rzeczywiście, na ogół tak jest. Bank musi sprawdzić klienta "na dziesiątą stronę", wszak z takim oprocentowaniem jakie oferuje, ryzykuje więcej.
Jednak i tutaj możemy znaleźć usługi bardziej przystępne. Jedną z nich wydaje się być szybki kredyt gotówkowy Santandera.


Po pierwsze - nie musimy zakładać konta w tym banku. Formalności ograniczono do minimum. Praktycznie da się sprawę załatwić z domu, przy "dobrych wiatrach" - w jeden dzień.
Produkt może funkcjonować jako mini-pożyczka - bo oferują nawet 1 tys. zł. - lub jako kilkuset tysięczny zastrzyk finansowy. Spłata - do 10 lat. 

 

© Copyright YesFinanse