Nic za darmo

Zasadniczo posiadanie konta bankowego nie jest obowiązkowe dla każdego przesiębiorcy. Trzeba je posiadać wszakże ze względu na rozliczenia z innymi przedsiębiorcami, a wartość pojedynczej transakcji może być wyższa niż 15 000 złotych. Ci, których te warunki nie dotyczą, mają prawo wciąż korzystać z rachunków osobistych.

Jednak konto firmowe jest praktyczniejsze, jeżeli chodzi o rozliczenia z Urzędem Skarbowym czy też ZUS. I... bezpieczeniejsze. Skarbówka w naszym kraju ma tendencje do nadinterpretacji i może np. zakwalifikować pewne transkacje prywatne, jako firmowe. Po co to nam to?

Tak więc otwieramy rachunek firmowy. Problem jego wyboru jest dość szeroki, bo w grę wchodzi wiele czynników. Oczywiście tym branym przez nas pod uwagę przede wszystkim, są opłaty. I od razu wyjaśnijmy - nie ma kont zupełnie darmowych, co by nie mówiły reklamy. Prowadzimy biznes po to, aby mieć zysk, więc staramy się je minimalizować - ale miejmy też na uwadze inne cechy konta.
Niemniej szperamy w warunkach, aby sprawdzić, czy np. dana usługa nie jest oferowana nam za darmo, ale do pewnego momentu. Np. 10 pierwszych przelewów internetowych dają za 0 zł, a każdy kolejny jest płatny.  To za internet - ale mogą się domagać też opłaty za operację dokonaną w oddziale. 
Względnie opłaty zależą od od aktywności w korzystaniu z danej usługi.

Jak wspomnieliśmy - bardzo ważne są inne cechy konta. Te związane z jego praktycznym użyciem. Jak wygląda usługa w internecie? Czy jest szybka, intuicyjna, po prostu funkcjonalna? Wszak czas to pieniądz.
Weźmy pod uwagę posiadanie konta osobistego i firmowego w jednym banku. To powinno dawać pewne korzyści, np. 
jedno logowanie do obu kont natychmiastowe przelewy między tymi kontami.
A jak o bonusach mowa - czy bank daje coś za otwarcie konta? Czy są jakieś ciekawe promocje? To może nie najbardziej ważny czynnik, ale jakże miły... Sprawdżmy więć konta firmowe z promocją!

Załóż konto i firmę przez internet - tak, jest taka możliwość! Sprawdź

Rachunek iKonto Biznes

Alior Bank 

0 zł za prowadzenie rachunku, 0 zł za krajowe przelewy internetowe
Premia za wybrane czynności - przez 12 miesięcy nawet do 1500 zł

 Więcej                              Wniosek

BIZnest Konto

Nest Bank

Rachunek za 0 zł (za założenie i prowadzenie)
Darmowe bankomaty w całej Polsce
0 zł za wydanie karty oraz za krajowe przelewy internetowe

  Więcej                      Wniosek

Konto Godne Polecenia

Santander

Przez 24 miesiące 0 zł za prowadzenie konta, 0 zł za pierwszą kartę debetową w PLN.
Darmowe bankomaty
Darmowe przelewy
Wiele usług dodatkowch
Premia do 900 zł

 Więcej                          Wniosek

Plus Konto Biznes

Volkswagen Financial Services

Wygodny system obsługi internetowej, dostęp do pełnomocników, których ustanawia sam klient, bezpłatne przelewy i zlecenia stałe, 0 zł za wydanie pierwszej karty Visa Business

  Więcej                          Wniosek

Alior Bank

- kredyt firmowy do 3 mln złotych

- dojazd do klienta na jego życzenie

- decyzja kredytowa w 20 minut

- kredyt można przeznaczyć na dowolny cel

 Więcej                                                                                                              Złóż wniosek

Tym, co często zniechęca nas do zainteresowania daną ofertą finansową, jest uciążliwy i wlokący się za długo proces aplikacyjny. A Alior Banku obiecują sprawą zająć się raz dwa i takżeż szybko podjąć decyzję. Oczywiście, kiedy dostarczymy im prawidłowo wypełniony wniosek i niezbędne dokumenty. Wtedy możemy liczyć na decyzję w 20 minut, a pieniądze na koncie w ciągu doby.

A jak już rozważamy oferty Alior Banku dla biznesu, to wspomnijmy o tym, że owa instytucja została wybrana bankiem najbardziej przyjaznym firmie w rankingu "Forbesa" przeprowadzonym przez Kantar.
I nie ma w tym żadnej "ściemy", bo badanie przeprowadzono metodą "Mystery Shopper" -  audytorzy wcielający się w rolę klientów odwiedzili 213 oddziałów osiemnastu banków mających ofertę dla firm. Sprawdzili również jakość obsługi online. Wygrał Alior Bank!

Internetowy Fundusz Leasingowy S.A.

to elastyczne warunki leasingu dla każdego. Bez sprawdzania BIK i KRD, decyzja o finansowaniu wydawana od razu. Oferta również dla startupów, młodych firm i obcokrajowców.

Wniosek

eFaktoring NFG

to błyskawiczne finansowanie faktur już w 15 minut. Od 2,99 zł za sfinansowane 100 zł, z limitem nawet do 25 000 zł i bez informowania kontrahenta!
Wniosek

SMART Faktoring w SMEO

dedykowany faktoring dla firm. Atrakcyjna stawka 2,4% za każde 30 dni finansowania faktury oraz darmowy limit na finansowanie faktur do 500 000 zł sprawiają, że jest to jedna z najlepszych ofert na rynku.
Wniosek online bez zbędnych formalności

Wniosek

Fandla Faktoring

wypłaca nawet 100% wartości faktury brutto (minus prowizja). Proces w 100% online,  wygodny panel, w którym wszystkie faktury są w jednym miejscu. Dodatkowo wygodna umowa ramowa, bez stałych kosztów, bez stałych zobowiązań.

Wniosek

© Copyright YesFinanse